Poradniki prawne

Profesionlna Pomoc Prawna

Rozbój – jaka grozi mi kara?

Rozbój – jaka grozi mi kara? Prawnik KrakówRozbój – jaka grozi mi kara?Rozbój reguluje art. 280 Kodeksu Karnego. To przestępstwo brutalne, charakteryzujące się wysoką społeczną szkodliwością, jest zagrożone wysoką karą do 12 lat pozbawienia wolności. Każdy sprawca...

Zniesienie współwłasności

W postępowaniu o zniesienie współwłasności na sądzie spoczywa obowiązek nakłaniania współwłaścicieli do zgodnego przeprowadzenia podziału.

Podział nieruchomości

Zasady oraz tryb dokonywania podziałów nieruchomości zostały określone w przepisach art. 92 – 100 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 ze zm.), zwanej dalej „ugn” oraz w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. Nr 268, poz. 2663), zwanym dalej „rozporządzeniem”.

Przedawnienie czynszu w spółdzielni mieszkaniowej

Roszczenia spółdzielni mieszkaniowej o uzupełnienie przez jej członka wkładu budowlanego są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. A co za tym idzie, przedawniają się po upływie zaledwie trzech lat. Uznał tak w uchwale Sąd Najwyższy w powiększonym składzie.

Przemoc domowa – nie daj się! Broń się!

eżeli zastanawiasz się czy warto wnieść sprawę przeciwko osobie, która się nad Tobą znęca jednak nie robisz tego z obawy przed faktyczną bezkarnością sprawcy to jesteś w błędzie.

Kiedy dopuszczasz się rozboju?

Rozbój jest czynem zabronionym, który można popełnić umyślnie w zamiarze bezpośrednim, brutalnym o wysokim stopniu społecznej szkodliwości.

Opaska elektroniczna szansa na bycie wolnym!

Odbywanie kary w tym systemie jest szansa dla skazanego na nieprzebywanie w zakładzie karnym, jego zachowanie, to gdzie aktualnie przebywa jest kontrolowane za pomocą środków technicznych.

Opisz problem

Pomożemy

8 + 14 =

Masz pytania?
A może potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

KRAKÓW ul. Mariana Słoneckiego 4/24 (Prądnik Czerwony) koło Ronda Bareii

Zadzwoń: 513 435 122

kontakt@prawnikpomoc24.pl